Przejdź do treści
tanie okulary online - czy to możliwe

Tanie okulary online – czy to możliwe?

  Okulary mogą być dużym wydatkiem, zwłaszcza wtedy, gdy kupuje się je w stacjonarnych salonach optycznych. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na kupowanie ich w Internecie. Czy warto kupować okulary przez Internet? Jakie z nich są dostępne online? O czym powinno się pamiętać przy ich zamawianiu? Co wtedy, gdy nie będą pasowały?

  Spis treści:

  Dlaczego warto kupić okulary online?

  Przez internet kupujemy obecnie coraz częściej. W sklepach działających online możemy również zamawiać dzisiaj okulary. Czy jednak warto się na nie zdecydować?

  Za zakupem okularów przez internet przemawia wiele korzyści, dlatego też obecnie są one chętnie kupowane i dotyczy to nie tylko okularów „zerówek” czy przeciwsłonecznych, ale również okularów leczniczych.

  Do najważniejszych zalet związanych z zakupieniem okularów przez Internet zaliczane są przede wszystkim:

  • Większa wygoda zakupów – można zrobić je z domu, bez potrzeby udawania się do sklepu, co również oszczędza dużo czasu.
  • Niskie ceny – w Internecie można kupować okulary znacznie taniej niż w sklepach stacjonarnych, więc to doskonały wybór dla oszczędnych.
  • Duży wybór – kolejnym atutem kupowania okularów przez internet jest bardzo szeroki wybór, więc można znaleźć w sklepach online bez problemów okulary w swoim stylu.
  • Szybka wysyłka – sklepy internetowe błyskawicznie realizują wysyłki, dlatego paczkę można mieć u siebie nawet następnego dnia po złożeniu swojego zamówienia.
  • Możliwość dokonania zwrotu – gdy kupujemy okulary w sklepie i nie były one wykonane na zamówienie, wtedy możemy bez problemów je zwrócić, jeśli nie będą nam odpowiadały.

  Jakie okulary można kupić w internecie?

  W sklepach internetowych na klientów czeka bardzo szeroka gama okularów, dlatego też można znaleźć wśród nich różne modele dostosowane do własnych potrzeb. W internecie najczęściej zamawiane są okulary jak:

  Okulary przeciwsłoneczne

  Zabezpieczają one wzrok przed wpływem szkodliwego promieniowania UV. Są niezbędne latem, ale również podczas innych pór roku, gdy słońce mocno świeci.

  W sklepach internetowych można znaleźć wiele modeli okularów przeciwsłonecznych dla kobiet i dla mężczyzn, w tym popularne modele znanych producentów w bardzo atrakcyjnych cenach.

  Okulary z filtrem światła niebieskiego – Blue Blocker

  To obecnie bardzo popularne okulary, które polecane są dla osób, które chciałyby zabezpieczać swój wzrok przed szkodliwym wpływem promieniowania niebieskiego. To promieniowanie emitowane sztucznie przez ekrany urządzeń – smartfony, telewizory, komputery, laptopy, tablety.

  Stosowanie okularów z filtrem światła niebieskiego pozwala na zmniejszenie zmęczenia oczu, zapobiega pojawianiu się objawów jak zaczerwienienie, podrażnienie, suchość oczu, a także zmniejsza ryzyko związane z pogorszeniem jakości wzroku i chorobami narządu wzroku.

  Wszystko na temat okularów Blue Blocker znajdziesz tutaj:
  Okulary Blue Blocker – okulary do jazdy nocą i nie tylko

  Okulary korekcyjne

  Nie każdy wie, że w internecie można też zakupić okulary o właściwościach korekcyjnych. Takie okulary lecznicze używane są w różnych dolegliwościach narządu wzroku – wadach wzroku.

  Okulary korekcyjne dostępne online są dostępne zarówno jako okulary gotowe, jak i okulary wykonane na indywidualne zamówienie.

  Okulary gotowe korekcyjne są okularami, które mają już zamontowane soczewki w konkretnych wariantach. Są one przeznaczone zarówno do stosowania do bliży, jak i do dali, czyli mają soczewki „plusowe” oraz soczewki „minusowe”. Są przeznaczone dla osób, które wiedzą, jakich okularów potrzebują i chcą kupić je tanio i szybko.

  Również można zdecydować się na zamówienie w internecie okularów korekcyjnych wykonanych na zamówienie, z konkretnymi typami soczewek oraz ich mocą. Takie usługi oferują salony optyczne. By zamówić takie okulary, należy mieć receptę od okulisty albo optometrystę.

  Okulary ajurwedyjskie

  W internecie można również kupić okulary lecznicze ajurwedyjskie. Takie okulary przeznaczone są dla osób, które chcą ćwiczyć narząd wzroku. Mają one przysłony z dziurkami zamiast szkieł i wspomagają pracę mięśni gałki ocznej.

  W internecie okulary tego typu można kupić bez większych problemów oraz w przystępnych cenach.

  Okulary przez Internet – jak je zamówić?

  Zamówienie okularów przez internet nie jest skomplikowane i obecnie można zamówić je bez większych problemów. O czym warto pamiętać przy kupowaniu ich online?

  tanie okulary online mężczyzna robi zakupy

  Zamówienie okularów w Internecie, także tanich okularów, nie jest obecnie trudne. W tym celu konieczne jest przede wszystkim wybranie odpowiedniego typu okularów, a następnie określenie ich parametrów.

  Warto zapoznać się z różnymi modelami, aby wybrać takie okulary, które będą wyróżniały się atrakcyjnym wyglądem, dopasowaniem do twarzy, wysoką jakością wykonania, a także przystępną ceną.

  W przypadku zakupu okularów korekcyjnych na receptę trzeba będzie również wprowadzić informacje z niej do formularza zamówienia.

  Swoje okulary można zamówić z dostawą do domu albo do paczkomatu i zapłacić za nie z góry za pomocą przelewu albo karty lub za pobraniem, zależnie od metod płatności oferowanych przez sklep.

  Jak zapłacić za okulary jeszcze mniej?

  Interesuje Cię zakup okularów przez internet w jeszcze niższej cenie? W takim przypadku pamiętaj o poniższych poradach!

  • Zawsze porównuj ceny w różnych sklepach – dzięki temu możesz dowiedzieć się, jaki sklep internetowy może zaoferować Ci wypatrzone okulary w najniższej cenie.
  • Sprawdź koszty wysyłki – będą one wpływały na ogólny koszt zakupu. Niektóre sklepy mogą zaoferować również wysyłkę za darmo, dlatego nie trzeba wtedy ponosić dodatkowych opłat.
  • Zobacz, czy sklep oferuje zniżki – wiele sklepów może zaproponować swoim klientom atrakcyjnie zniżki, dzięki którym zakupy kosztują jeszcze mniej. Takie zniżki można między innymi otrzymać w przypadku zapisu do newslettera.

  Zakupienie tanich okularów online jest zatem jak najbardziej możliwe i wcale nie trzeba wydawać na nie sporej sumy, nawet jeżeli są to markowe okulary od popularnego producenta. To świetny sposób na duże oszczędności, zwłaszcza w porównaniu do sklepów działających stacjonarnie, gdzie ceny na ogół są wyższe.

  Na co uważać przy zakupie okularów online?

  Gdy zamierzamy zakupić okulary w Internecie, w takim przypadku warto pamiętać również o kilku ważnych kwestiach, by zakup był udany. Na co powinno się wtedy zwrócić uwagę?

  Sprawdź, czy sklep jest godny zaufania

  Przede wszystkim warto sprawdzić, czy konkretny sklep internetowy jest godny zaufania i można zrobić w nim bezpieczne zakupy. W internecie działa wiele sklepów i nie wszystkie z nich zapewniają ochronę kupującym, sprzedają podrobiony towar, można stracić w nich swoje pieniądze.

  Aby sprawdzić, czy sklep jest godny zaufania, warto przede wszystkim zobaczyć w internecie opinie na jego temat. Wystarczy, że wpiszemy do wyszukiwarki nazwę sklepu, aby dowiedzieć się, czy inne osoby robiły w nim zakupy i co sądzą na jego temat.

  Zobacz, czy towar jest oryginalny

  Niestety, nie wszystkie sklepy oferują towar oryginalny, co dotyczy w szczególności okularów markowych. Robiąc w nich swoje zakupy, można wtedy otrzymać podróbki, które mogą przypominać oryginalny model, natomiast są wykonane ze znacznie gorszych materiałów. Nie wiadomo też, czy materiały te są bezpieczne dla skóry, a wykorzystane w nich soczewki rzeczywiście zawierają filtry, które deklaruje producent.

  Zwróć uwagę na czas dostawy

  Jeśli zależy nam na szybkiej dostawie, w takim przypadku należy zwrócić uwagę na czas wysyłki. Większość produktów zwykle wysyłana jest w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia, dlatego też można otrzymać je nawet następnego dnia. Zdarza się jednak, że sklepy nie mają towaru i muszą go dopiero sprowadzić, więc oczekiwanie na paczkę wydłuży się.

  Sprawdź cenę wysyłki

  Tak, jak wspominaliśmy wcześniej, powinniśmy sprawdzić, jaka jest cena wysyłki. Koszt związany z dostarczeniem okularów może wynosić od kilku do kilkunastu złotych, dlatego też wtedy, gdy zależy nam na oszczędnościach, warto pamiętać, by sprawdzić, ile dokładnie będzie wynosił koszt transportu. Wiele sklepów ma też darmowe wysyłki, na przykład przy przekroczeniu konkretnej kwoty zamówienia.

  Dokładnie sprawdź opis okularów

  W nim można znaleźć wszystkie najważniejsze informacje dotyczące produktu, który chcemy zakupić. Warto wtedy sprawdzić między innymi informacje o kolorach, rozmiarach, a także materiale, z którego wykonane są okulary. Czasami zdjęcie na stronie internetowej nie prezentuje dokładnie szczegółów, więc zapoznanie się z opisem będzie bardzo pomocne.

  Co wtedy, gdy okulary nie będą pasowały?

  Zakup okularów w internecie jest związany z ryzykiem, że zakupiony model nie będzie pasować. W takim przypadku, w określonych sytuacjach, można dokonać zwrotu zakupu.

  Zwrot zakupu jest możliwy w przypadku okularów gotowych, oprawek okularowych bez szkieł wykonanych na zamówienie. Gdy natomiast okulary zostały wykonane na zamówienie, mają wprawione szkła, zwrot nie będzie możliwy.

  Na zwrot okularów kupujący ma 14 dni od momentu otrzymania paczki. W tym czasie należy przekazać informację o zwrocie do sprzedawcy. W następnej kolejności należy w ciągu 14 dni odesłać produkt.

  Podsumowanie

  W Internecie można obecnie kupić różne rodzaje okularów – przeciwsłoneczne, korekcyjne, a także okulary z filtrem światła niebieskiego idealne do komputera czy lecznicze okulary ajurwedyjskie przeznaczone do ćwiczeń narządu wzroku. Mogą być to również okulary wykonane na zamówienie według recepty.

  Kupując okulary online, można zaoszczędzić sporą sumę, ponieważ ceny w sklepach internetowych są niższe niż w sklepach działających stacjonarnie. Co więcej, można również skorzystać z dodatkowych zniżek i bonusów, na przykład z kodów rabatowych za zapisanie się do newslettera czy z wyprzedaży. Zakup będzie również dostarczony bezpośrednio do domu lub do paczkomatu nawet następnego dnia.

  Gdy odbierzesz już swoje okulary pamiętaj aby regularnie je czyścić. Zobacz porady, które pomogą Ci w poprawie wyglądu okularów i zadbaniu o jakość widzenia! Pomyśl również o regularnym prowadzeniu ćwiczeń oczu! Zobacz, jakie ćwiczenia będą mogły pomóc w różnych dolegliwościach.