Przejdź do treści
okulary do komputera zerówki

Okulary zerówki do komputera

  Nie masz wady wzroku, ale masz problemy ze wzrokiem podczas długotrwałego patrzenia w ekran? Wybierz okulary do komputera zerówki wyposażone w filtr światła niebieskiego!

  Spis treści:

  Jakie okulary do komputera bez wady wzroku?

  Osoby, które nie mają żadnej wady wzroku, nie mają potrzeby noszenia okularów korekcyjnych. Nie oznacza to jednak, że nie mogą one nosić innych typów okularów dobrych dla wzroku.

  Długotrwałe korzystanie z urządzeń cyfrowych wyposażonych w ekrany ma negatywny wpływ na zdrowie oczu, ponieważ urządzenia te emitują szkodliwe światło niebieskie. Do urządzeń tego typu zaliczane są między innymi komputery, tablety, smartfony czy telewizory, a także innego rodzaju urządzenia, na przykład używane w trakcie pracy do obsługi maszyn.

  Przed światłem niebieskim można jednak skutecznie się chronić. Rozwiązaniem są w tym przypadku specjalne okulary, które wyposażone są w filtr światła niebieskiego. Tego typu okulary bywają również nazywane potocznie jako okulary do komputera.

  Okulary do komputera występują również w wariancie bez korekcji wzroku, czyli jako okulary zerówki.

  Czym są okulary komputerowe zerówki?

  Okulary komputerowe z zerową korekcją, czyli inaczej okulary zerówki to okulary z soczewkami, które nie posiadają żadnej korekcji. Przeznaczone są dla osób, które nie potrzebują korekcji wzroku, ale nadal chcą chronić swoje oczy przed szkodliwymi skutkami długotrwałego użytkowania urządzeń wyposażonych w ekrany.

  Okulary zerówki tego typu mają soczewki z filtrem światła niebieskiego, co pozwala zmniejszyć objawy towarzyszące długotrwałemu wpatrywaniu się w ekran, między innymi zmęczenie oczu, suchość oczu, niewyraźne widzenie czy bóle głowy. Dodatkowo na skutek ekspozycji na światło niebieskie dochodzić może do zaburzenia naturalnego rytmu dnia i nocy, ponieważ powoduje ono zaburzenie w produkcji hormonu snu wytwarzanego przez szyszynkę – melatoniny.

  Nawet jeśli nie ma potrzeby korekcji wzroku, korzystanie z komputera i innych urządzeń z ekranami może powodować zmęczenie oczu i inne niekorzystne objawy. Właśnie dlatego okulary komputerowe z zerową korekcją mogą być dobrym rozwiązaniem, aby chronić oczy i poprawić komfort widzenia podczas pracy przy komputerze lub korzystania z innych urządzeń cyfrowych przez dłuższy czas.

  okulary do komputera zerówki

  Kto może używać okularów komputerowych zerówek?

  Okulary komputerowe zerówki z filtrem światła niebieskiego przeznaczone są dla wszystkich osób, które nie mają wad wzroku i jednocześnie pragną zabezpieczyć swoje oczy przed światłem niebieskim.

  Dodatkowo okulary komputerowe zerówki przeznaczone są dla osób, które korzystają z soczewek kontaktowych korekcyjnych.

  Okulary do komputera zerówki damskie

  Okulary komputerowe zerówki damskie są to okulary przeznaczone specjalnie dla kobiet, które wyróżniają się stylowym wyglądem i mogą być znakomitym dodatkiem do wielu outfitów. Chronią one skutecznie wzrok przed światłem niebieskim u osób, które nie mają wad wzroku.

  Więcej na temat damskich okularów znajdziesz w artykule: Okulary do komputera Damskie

  Do wyboru jest wiele okularów tego typu, między innymi są to okulary kocie oko, okulary w okrągłych oprawkach czy też w oprawkach typu nerd. Różne warianty pozwalają na dobranie idealnych okularów do noszenia w pracy i w domu podczas korzystania z komputera oraz innych urządzeń.

  Okulary do komputera zerówki męskie

  Męskie okulary komputerowe zerówki są okularami przeznaczonymi dla mężczyzn, którzy chcą zabezpieczyć wzrok przed szkodliwym działaniem światła niebieskiego, ale nie mają potrzeby noszenia okularów korekcyjnych.

  Więcej na temat męskich okularów znajdziesz w artykule: Okulary do komputera Męskie

  Okulary do komputera zerówki przeznaczone dla mężczyzn wyróżniają się stylowym wyglądem i można dopasować je do swojego gustu pod względem kształtu oprawek oraz ich kolorystyki. Doskonale sprawdzają się one zarówno dla młodszych, jak i starszych mężczyzn.

  Okulary zerówki do komputera – czy warto?

  Zakupienie okularów do komputera zerówek nawet wtedy, gdy nie ma potrzeby stosowania korekcji wad wzroku, jest przyszłościową decyzją z punktu widzenia zdrowia oczu i całego organizmu.

  Noszenie okularów komputerowych zerówek związane jest z wieloma korzyściami:

  • Chronią oczy przed szkodliwym światłem niebieskim, które ma negatywny wpływ na wzrok, między innymi przed przemęczeniem oczu, uczuciem suchości oczu, zaburzeniami snu, bólami głowy,
  • Zmniejszają ryzyko odblasków powstających podczas używania ekranów,
  • Zwiększają komfort podczas pracy oraz rozrywki,
  • Podnoszą produktywność,
  • Dostępne są w wielu wariantach wzorniczych, które zapewniają stylowy wygląd,
  • Mogą być używane również z soczewkami korekcyjnymi.

  Tak wiele korzyści powoduje, że okulary zerówki z filtrem światła niebieskiego to dobry wybór dla każdego, kto chce chronić swój wzrok!

  Chroń oczy Przed KOmputerem

  okulary do komputera oprawka brązowa

  Okulary w eleganckiej brązowej oprawce

  okulary do komputera oprawka niebieska

  Okulary w modnej niebieskiej oprawce

  okulary do komputera oprawka czarna

  Okulary w eleganckiej czarnej oprawce

  okulary do komputera oprawka przezroczysta

  Okulary w modnej przezroczystej oprawce