Przejdź do treści
okulary do jazdy nocą blue blocker

Okulary Blue Blocker – okulary do jazdy nocą i nie tylko 

  Nowoczesne szkła i powłoki na szkłach okularowych pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów w ochronie oczu przed czynnikami zewnętrznymi. Obecnie bardzo popularne są okulary Blue Blocker. Co dokładnie kryje się pod tym terminem? Zobacz najważniejsze informacje dotyczące okularów Blue Blocker i ich zastosowania!

  Spis treści:

  Czym są okulary Blue Blocker?

  Coraz częściej można spotkać się obecnie z okularami określanymi jako Blue Blocker. Nie każdy wie, czym one dokładnie są, dlatego warto przyjrzeć się bliżej temu nowemu produktowi na rynku. Może być on bardzo pomocny dla wielu osób!

  Okulary Blue Blocker to rodzaj okularów wyposażonych w szkła z filtrem światła niebieskiego. Światło to ma negatywny wpływ na wzrok i dzięki noszeniu okularów typu Blue Blocker można zmniejszyć jego oddziaływanie na oczy.

  Tego rodzaju okulary można obecnie zakupić w wielu wariantach, na przykład mogą być to popularne okulary „zerówki”, które nie mają korekcji, ale również szkła Blue Blocker mogą być wykorzystane w okularach korekcyjnych.

  Wiele rodzajów oprawek oraz ich kolorów powoduje, że można dobrać okulary Blue Blocker do własnego gustu!

  Niebieskie światło – co warto o nim wiedzieć?

  Aby poznać bliżej działanie oraz zastosowanie okularów typu Blue Blocker, konieczne jest przyjrzenie się temu, czym dokładnie jest światło niebieskie. Chociaż otacza nas ono z każdej strony, to wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, a także nie wie, jak oddziałuje ono na wzrok.

  Światłem niebieskim określa się światło widzialne o wysokiej energii światła, które emitowane jest zarówno naturalnie, jak i przez różne urządzenia.

  Do źródeł światła niebieskiego zaliczają się głównie:

  • słońce
  • ekrany komputerów, smartfonów, tabletów i innych urządzeń
  • energooszczędne oświetlenie

  Światło niebieskie w niewielkiej, ograniczonej ilości, nie powoduje poważnych problemów dla wzroku, natomiast wtedy, gdy oczy narażone są na kontakt z nim przez długi czas, może powodować zróżnicowane dolegliwości. 

  Na skutek nadmiernej ekspozycji na światło niebieskie dochodzi wtedy do powstawania większej ilości wolnych rodników w tkankach oka, co powoduje, że jest ona narażona na uszkodzenia. Proces ten następuje stopniowo, dlatego też początkowo jest przez wiele osób bagatelizowany. Osoby, które często mają do czynienia ze światłem niebieskim, mają jednak większe ryzyko uszkodzenia wzroku.

  Również światło niebieskie powoduje przemęczenie oczu, zwiększa ich suchość, łzawienie, pieczenie, a także nieostre widzenie. W efekcie pojawiają się problemy z prawidłowym widzeniem, zaczerwienienie oczu, zapalenie spojówek. 

  Kolejnym skutkiem oddziaływania światła niebieskiego są zaburzenia rytmu snu. Dochodzi wtedy do większych problemów związanych z zasypianiem, bezsennością, wybudzaniem się w nocy, dlatego rano pojawiają się objawy jak przemęczenie, rozdrażnienie.

  Wobec tego światło niebieskie może mieć poważny wpływ na narząd wzroku, szczególnie w przypadku osób, które stykają się z nim często!

  Dużo więcej o wpływie niebieskiego światła na nasze zdrowie dowiesz się z artykułu: Niebieskie światło a sen

  Blue Blocker – jak działają?

  Aby zapobiegać pojawieniu się negatywnych skutków światła niebieskiego, zaprojektowano okulary typu Blue Blocker. Dzięki temu, że potrafią one blokować to światło, mogą również zabezpieczyć wzrok przed jego wpływem.

  Okulary Blue Blocker wyposażone są w specjalny rodzaj powłoki, która ma na celu blokowanie światła niebieskiego, które emitowane jest naturalnie albo przez różne urządzenia, które są jego źródłem.

  Proces ten polega dokładnie na jego filtrowaniu dzięki zabarwieniu soczewek. W rezultacie światło niebieskie jest zneutralizowane, co powoduje, że okulary takie pozwalają na ochronę oczu wtedy, gdy jego natężenie jest wysokie.

  Wystarczy zatem zaopatrzyć się w okulary typu Blue Blocker, a następnie regularnie je nosić, by można było uzyskać korzyści dla zdrowia.

  Zalety okularów Blue Blocker

  Stosowanie okularów Blue Blocker niesie za sobą liczne korzyści, dlatego też dzisiaj są one wybierane coraz częściej przez osoby, które narażone są na wpływ światła niebieskiego i chcą zadbać o swoje zdrowie.

  Do najważniejszych zalet związanych z noszeniem okularów typu Blue Blocker zaliczane są poniższe:

  • Zwiększona przejrzystość obrazów, 
  • Poprawienie kontrastu widzenia,
  • Mniejsze zmęczenie wzroku,
  • Zredukowanie refleksów światła,
  • Naturalne odwzorowanie kolorów,
  • Wygoda stosowania,
  • Możliwość używania również przy wadach wzroku.

  Jak widać, okulary Blue Blocker mają wiele zalet, co powoduje, że są one doskonałym wyborem dla wielu osób, które wystawione są na działanie światła niebieskiego i jednocześnie chcą poprawić jakość swojego widzenia.

  Oczywiście, można również dzięki nim uzyskać dodatkowe korzyści, na przykład poprawić wygląd swojej twarzy, ponieważ okulary te, gdy zostaną odpowiednio dobrane, mogą wymodelować rysy i sprawić, że twarz będzie prezentowała się korzystniej niż bez okularów.

  Kiedy warto stosować okulary Blue Blocker?

  meżczyzna z okularami blue blocker pracuje przy komputerze nocą

  Okulary typu Blue Blocker mają bardzo szerokie zastosowanie i mogą korzystać z nich praktycznie wszystkie osoby, które chciałyby ochronić swój wzrok przed oddziaływaniem szkodliwego światła niebieskiego.

  Po okulary tego rodzaju powinny w szczególności sięgać te osoby, które mają do czynienia ze światłem niebieskim na co dzień, dlatego też częściej pojawiają się u nich problemy ze wzrokiem jak jego przemęczenie, suchość oczu, widoczne mroczki przed oczami.

  Kto powinien regularnie korzystać z okularów Blue Blocker? Zaliczają się do nich w szczególności:

  Osoby pracujące przy komputerze

  Jeżeli pracujemy regularnie przy komputerze, w takim przypadku okulary Blue Blocker będą niezbędne, ponieważ ekrany komputerów emitują dużą ilość światła niebieskiego. Wobec tego u osób wykonujących swoje obowiązki przy komputerach częściej pojawiają się niekorzystne objawy wpływu tego światła na wzrok.

  Gracze komputerowi

  Problem związany z negatywnym oddziaływaniem światła niebieskiego dotyczy również osób, które często grają na komputerze. Wtedy też światło to wywołuje negatywny wpływ na wzrok, dlatego po długiej sesji przędzonej przed ekranem częściej pojawiają się nieprzyjemne objawy.

  Zawodowi kierowcy

  Również bardzo dobrym wyborem będzie noszenie okularów typu Blue Blocker przez zawodowych kierowców. Dzięki temu, że okulary te bardzo dobrze poprawiają kontrast oraz zwiększają ostrość, zapewniają lepszy obraz podczas jazdy samochodem. 

  Co ważne, są one korzystne dla wzroku zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy, ponieważ pozwalają na eliminowanie odblasków, które mogą powodować zagrożenie na drodze. Warto zatem w tym przypadku nosić je przez cały czas.

  Studenci

  Stosowanie okularów z filtrem światła niebieskiego będzie również dobrym wyborem w przypadku studentów. 

  Osoby studiujące spędzają dużo czasu przy komputerze, a także przy biurku, które oświetlone jest sztucznym światłem. Wtedy również dochodzi do dużej emisji światła niebieskiego. By zapobiegać zmęczeniu wzroku po długiej nauce, warto stosować okulary Blue Blocker.

  Seniorzy

  Ponadto po okulary Blue Blocker powinni też częściej sięgać seniorzy. W ich przypadku korzystny wpływ tych okularów na wzrok widać głównie w poprawie jakości widzenia.

  Okulary Blue Blocker u seniorów powodują, że wzrok mniej się męczy, a także zmniejszają ryzyko rozwoju dolegliwości oczu.

  Jak dobrać okulary Blue Blocker dla siebie?

  Aktualnie w sprzedaży można znaleźć wiele okularów typu Blue Blocker. Jak zatem dobrać odpowiedni model dla siebie?

  Wysoka jakość

  Przede wszystkim warto postawić na jakość i wybrać okulary typu Blue Blocker od sprawdzonego producenta. Niestety, nie wszystkie okulary z filtrem światła niebieskiego dostępne na rynku działają ta samo i zapewniają wysoką skuteczność ochrony przed tym światłem. Najlepiej zatem zdecydować się na model od rekomendowanego producenta, który ma wiele pozytywnych opinii od klientów.

  Korekcja wzroku

  Drugą istotną kwestią jest typ soczewek pod kątem korekcji. Takie okulary można kupić w wariancie „zerówek”, czyli nie mają one żadnej korekcji. Są one przeznaczone dla osób, u których nie występują wady wzroku, dlatego też nie ma potrzeby jego korygowania. 

  Osoby, które mają wady wzroku, mogą zdecydować się na zakupienie okularów Blue Blocker z korekcją. Są one dostępne jako okulary gotowe – można kupić je w różnych wariantach korekcji na minus i na plus, a także można zamówić je w salonach optycznych, gdy konieczne jest wykonanie okularów ze szkłami o parametrach niedostępnych jako gotowe.

  Warto wskazać, że w sprzedaży można znaleźć również okulary Blue Blocker ze szkłami „zerówkami”, które mogą być wymienione na szkła z korekcją.

  Oprawka okularów

  Oczywiście, nie bez znaczenia jest w tym przypadku też sam wygląd okularów, a dokładnie oprawki. Obecnie można kupić je w wielu modnych wariantach przeznaczonych zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

  Popularne są między innymi okulary Blue Blocker z cienkimi metalowymi oprawkami, oprawkami typu nerd w czarnym kolorze, oprawkami ze złotymi detalami, oprawkami przezroczystymi. 

  Najlepiej zdecydować się na oprawki o kształcie dopasowanym do kształtu twarzy. Przykładowo osoby z okrągłą twarzą lepiej wyglądają z oprawkami kanciastymi, grubszymi, natomiast osoby o twarzy kwadratowej czy prostokątnej z oprawkami zaokrąglonymi.

  Trzeba też pamiętać o uwzględnieniu rozmiaru oprawki, który określany jest przez szerokość i wysokość szkieł, szerokość mostka oraz długość zauszników. Nieodpowiednio dobrane okulary pod kątem rozmiaru mogą uciskać, opadać, zaburzać pole widzenia.

  Gdzie kupić okulary Blue Blocker?

  ile kosztują okulary blue blocker -mężczyzna kupuje

  Okulary Blue Blocker można obecnie kupić w wielu sklepach stacjonarnych, między innymi w salonach optycznych, u dystrybutorów marek. Także są one dostępne online. Przed zakupem warto dokładnie przeanalizować oferty i porównać najpierw jakość soczewek, potem wygląd a na końcu cenę. Bardzo ważne aby poziom blokowania światła niebieskiego był jak najwyższy.

  Ile kosztują okulary blue blocker?

  Cena okularów blue blocker zależ min. od producenta, jakości soczewek lub kształtu oprawek. U nas aktualnie wynosi:

  Original price was: 599 zł.Current price is: 539 zł.

  Warto jednak zaznaczyć, że niektóre okulary są po prostu przyciemnione, a nie posiadają specjalnych soczewek, które faktycznie blokują niebieskie światło. Zwróć również uwagę czy cena zawiera w sobie oprawki.

  Nasze okulary blue blocker w całości odlewane z wysokiej jakości naturalnej melaniny, nie tylko powlekane sztucznymi filtrami. Blokują niebieskie światło do 94%.

  Blokuj niebieskie światło

  Okulary w eleganckiej brązowej oprawce

  Okulary w modnej niebieskiej oprawce

  Okulary w eleganckiej czarnej oprawce

  Okulary w modnej przezroczystej oprawce

  Podsumowanie – Czy warto kupić okulary blue blocker?

  Jeśli chcesz chronić swój wzrok przed szkodliwym oddziaływaniem światła niebieskiego, pomyśl o zakupieni okularów typu Blue Blocker. Razem z nim możesz bezpieczniej korzystać z komputera, smartfona, tabletu oraz innych urządzeń wyposażonych w ekrany, a także wygodniej prowadzić samochód. Warto je mieć!