Przejdź do treści
Okulary z filtrem do komputera

Okulary z filtrem do komputera – opinie

  Pracujesz przy komputerze? Często zauważasz u siebie objawy jak przemęczenie, przesuszenie oraz pieczenie oczu? Masz problemy z zasypianiem? W takim przypadku może być to efekt niebieskiego światła emitowanego przez ekrany. Rozwiązaniem jest noszenie okularów ze specjalnym filtrem. Jakie okulary sprawdzą się wtedy najlepiej? Na czym polega ich działanie? Jakie opinie mają one wśród użytkowników?

  Spis treści:

  1. Jak światło ekranów wpływa na wzrok?
  2. Światło niebieskie – czym skutkuje?
  3. Jak chronić się przed światłem niebieskim?
  4. Czy do komputera trzeba nosić okulary?
  5. Jakie okulary polecane są do komputera?
  6. Opinie na temat okularów z filtrem do komputera
  7. Jak wybrać okulary do komputera dla siebie?
  8. Okulary Blue Blocker – gdzie kupić?

  Jak światło ekranów wpływa na wzrok?

  Ekrany urządzeń elektronicznych, do których zaliczane są również komputery, laptopy, smartfony, tablety, emitują światło, które oddziałuje na wzrok użytkowników.

  Głównym typem światła, które jest wtedy emitowane przez ekrany, jest światło niebieskie. Światło niebieskie jest światłem zupełnie naturalnym, ponieważ wytwarza go słońce i dociera ono do naszej planety każdego dnia.

  Również światło to może mieć pochodzenie sztuczne i w tym przypadku jego głównymi źródłami stają się ekrany urządzeń oraz energooszczędne żarówki, które używane są obecnie w praktycznie każdym domu.

  Problemem staje się nadmierna ekspozycja na ten rodzaj światła. Osoby, które często korzystają z komputera w domu oraz w pracy, zauważać mogą u siebie negatywne skutki oddziaływania światła niebieskiego. To właśnie one są zatem w większym stopniu narażone na jego niekorzystne działanie na zdrowie.

  Światło niebieskie – czym skutkuje?

  Nadmierny wpływ światła niebieskiego na zdrowie człowieka jest obserwowany na wielu płaszczyznach. Czym może skutkować jego zbyt duża ilość, zwłaszcza po zmroku, gdy nie jest ono już naturalnie produkowane przez słońce?

  Ekspozycja na światło niebieskie będzie powodowała nieprzyjemne objawy ze strony narządu wzroku jak:

  • zaczerwienienie oczu
  • pieczenie
  • łzawienie
  • suchość oczu
  • uczucie piasku pod powiekami
  • zaburzenia widzenia
  • mroczki przed oczami

  Niebieskie światło sprzyja produkcji wolnych rodników, które niekorzystnie wpływają na zdrowie narządu wzroku. W efekcie może sprzyjać ono przez to uszkodzeniu narządu wzroku oraz większemu ryzyku pojawienia się jego chorób.

  Również światło to reguluje wydzielanie melatoniny, czyli hormonu snu. Przez to zwiększa ryzyko bezsenności oraz innych zaburzeń snu, a także prowadzi do rozregulowania naturalnego rytmu snu, co sprzyja nie tylko większemu zmęczeniu, ale również różnym chorobom – cukrzycy, nadwadze, otyłości, chorobom serca i układu krążenia.

  Jak widać, osoby, które często korzystają z komputerów i są w większym stopniu wystawione na światło niebieskie, mogą mieć zróżnicowane problemy zdrowotne.

  Jak chronić się przed światłem niebieskim?

  Najlepszym sposobem, aby zabezpieczyć się przed światłem niebieskim, będzie przede wszystkim jego unikanie po zmroku. Dzięki temu wzrok nie jest przemęczony jego wpływem, a szyszynka może produkować bez problemów melatoninę – hormon snu.

  Nie zawsze jednak unikanie ekspozycji na to światło jest możliwe. Właśnie dlatego warto sięgnąć wtedy o okulary wyposażone w filtr światła niebieskiego, czyli tak zwany Blue Blocker. Dzięki nim można zmniejszyć wpływ światła tego rodzaju na narząd wzroku.

  Aktualnie tego typu okulary są oferowane w wielu wariantach i można dobrać je do własnych potrzeb i oczekiwań, na przykład pod względem ich stylu czy rozmiaru. 

  Można też kupować je jako okulary „zerówki” lub z korekcją, dlatego przeznaczone są one zarówno dla osób, które nie mają wad wzroku, jak i dla tych, które muszą nosić okulary korekcyjne.

  Czy do komputera trzeba nosić okulary?

  Osoby, które nie mają wad wzroku, nie muszą nosić okularów na co dzień. Gdy pojawiają się takie wady, z okularów lub ich zamienników – soczewek kontaktowych – powinno się korzystać każdego dnia.

  Gdy okulary korekcyjne nie są konieczne, w takim przypadku warto jednak pomyśleć o okularach z filtrem światła niebieskiego. Okulary Blue Blocker w formie „zerówek”, czyli ze szkłami bez korekcji, są wtedy bardzo dobrym wyborem dla każdej osoby, która doświadcza problemów wynikających z nadmiernej ekspozycji na światło niebieskie lub też chce im zapobiegać w przyszłości.

  Noszenie okularów do komputera może być zatem bardzo dobrym wyborem również dla osób, które tak naprawdę nie mają wskazań do korekcji wad wzroku.

  Jakie okulary polecane są do komputera?

  Do komputera powinno się nosić okulary dopasowane do swojej wady wzroku oraz wyposażone w filtr światła niebieskiego. Z kolei wtedy, gdy nie trzeba ich nosić, warto wybrać te wyposażone w filtr światła niebieskiego bez korekcji.

  Okulary Blue Blocker, czyli z filtrem światła niebieskiego, są wyposażone w specjalne powłoki lub całe szkła, które blokują promieniowanie o tym natężeniu, dlatego też mogą wtedy zneutralizować jego negatywny wpływ na narząd wzroku.

  Regularne noszenie takich okularów, szczególnie wtedy, gdy często przebywa się przed ekranem komputera, telewizora, pozwala na ochronę wzroku i może poprawić codzienny komfort i zdrowie.

  Okulary tego typu są oferowane w zróżnicowanych wariantach, dlatego też można dobrać je indywidualnie do własnych potrzeb i preferencji, na przykład pod względem ich stylu czy kolorystyki.

  Bardzo ważna przy wyborze tego typu okularów jest ich jakość. Jeśli mają naprawdę pomóc, muszą być to dobrej jakości okulary. W ofercie naszego sklepu znajdziesz wysokiej jakości okulary ze szkłami odlewanymi w całości z melaniną.

  Wybierz swój kolor

  Okulary w eleganckiej brązowej oprawce

  Okulary w modnej niebieskiej oprawce

  Okulary w eleganckiej czarnej oprawce

  Okulary w modnej przezroczystej oprawce

  W porównaniu do innych tego rodzaju produktów oferują mniej zniekształceń obrazu, lepszy kontrast, bardziej naturalne odcienie i lepiej zbalansowane światło.

  A wszystko dzięki naturalnemu filtrowi, który zamiast blokować pełne spektrum niebieskiego światła inteligentnie blokuje jedynie jego szkodliwe fragmenty a pozwala przenikać spektrum korzystnemu.

  Opinie na temat okularów z filtrem do komputera

  Okulary z filtrem do komputera mają wiele pozytywnych opinii. Co sądzą o nich użytkownicy?

  „Często pracuję przy komputerze i spędzam przy nim bardzo długi czas. Po zakończeniu pracy pojawiają się u mnie objawy jak suchość i pieczenie oczu. Stosowałem krople, ale pomagały tylko doraźnie. Dopiero wtedy, gdy kupiłem okulary Blue Blocker, zauważałem różnicę. Teraz korzystam z nich każdego dnia podczas pracy i w domu, gdy oglądam telewizję, używam dłużej smartfona. Bardzo mi pomogły”. Marek

  „Sceptycznie podchodziłam do okularów z filtrem światła niebieskiego, ale ostatnio miałam nasilone problemy ze wzrokiem podczas pracy przy komputerze, dlatego postanowiłam dać im szansę. Okazało się, że rzeczywiście pomagają one na widzenie i dzięki nim nie mam już takich problemów z pieczeniem i swędzeniem oczu. Widzę też, że po skończonej pracy przy ekranie mój wzrok nie jest już tak zmęczony”. Beata

  „Okulary Blue Blocker polecił mi znajomy z pracy. Kupiłem je dla siebie i muszę powiedzieć, że rzeczywiście dobrze działają. Nie powodują przy tym zaburzenia widzenia, a także są bardzo pomocne podczas prowadzenia samochodu, ponieważ zmniejszają odblaski. Teraz korzystam z nich regularnie.” Wiktor

  „Często gram na komputerze ze znajomymi i spędzam przy nim wiele godzin bez przerwy. Po takich sesjach moje oczy wymagały długiego odpoczynku, ponieważ były bardzo suche, czerwone, łzawiły. Gdy grałem do późna w nocy, miałem też trudności ze snem i byłem rano niewyspany. Po zakupieniu okularów Blue Blocker mogę grać bez tych nieprzyjemnych objawów. Uważam, że warto je przetestować, ponieważ mi naprawdę pomogły”. Kamil

  „Pracuję w domu i często jestem przy komputerze do późna. Postanowiłam wypróbować okulary do komputera Blue Blocker, aby chronić swoje oczy. Już pierwszego dnia po ich założeniu można zauważyć różnicę. Okulary te według mnie bardzo dobrze poprawiają jakość i komfort wzroku podczas korzystania z komputera.” Monika

  Jak wybrać okulary do komputera dla siebie?

  Obecnie w sprzedaży można znaleźć wiele okularów do komputera. Na jakie parametry warto zwrócić wtedy szczególną uwagę?

  Jakość okularów

  Przede wszystkim warto zobaczyć, w jakie filtry wyposażone są okulary. Najlepszym wyborem będą te z filtrem światła niebieskiego, czyli właśnie Blue Blocker. Takie okulary rozpoznać można po lekkich niebieskich refleksach widocznych na soczewkach.

  Niestety, wraz z pojawieniem się tego typu okularów na rynku i ich dużą popularnością zwiększyła się również liczba podróbek, które nie zapewniają aż tak dobrych efektów jak okulary wykończone prawdziwą powłoką Blue Blocker. Warto więc dokładnie sprawdzić sprzedającego, aby mieć pewność, że zakup będzie udany.

  Moc okularów

  Okulary typu Blue Blocker można zakupić zarówno jako „zerówki”, czyli bez żadnej korekcji, jak i jako okulary z korekcją. 

  Te drugie mogą mieć formę okularów gotowych w konkretnych mocach korekcji, ale też można zdecydować się na wykonanie ich na zamówienie w salonie optycznym, gdy wada wzroku jest nietypowa.

  Styl okularów

  Okulary z filtrem do komputera występują w wielu wariantach oprawek, dlatego też można dopasować je do własnego gustu oraz do kształtu twarzy. Dzięki temu można również ją wymodelować.

  Aktualnie bardzo popularne są okulary, które mają cienkie, metalowe oprawki. Są one chętnie wybierane przez kobiety i przez mężczyzn. Również chętnie kupowane są okulary z czarnymi oprawkami typu nerd oraz z zaokrąglonymi oprawkami łączącymi kolor czarny i złoty.

  Warto więc zobaczyć różne modele, poprzymierzać je i wybrać taki, który będzie najlepiej leżeć i sprawi, że twarz będzie wyglądała dobrze.

  Rozmiar okularów

  Dodatkowo warto wskazać, że producenci okularów oferują je w różnych rozmiarach. Warto więc uwzględnić również ten parametr, ponieważ zbyt małe okulary mogą uciskać twarz i ograniczać pole widzenia, a te zbyt duże łatwo spadać.

  Okulary Blue Blocker – gdzie kupić?

  Dzisiaj okulary Blue Blocker do komputera są bardzo popularne i można kupić je w wielu miejscach. Są one również oferowane w internecie, dlatego nie trzeba wychodzić wcale z domu, by je kupić.

  Najlepiej zdecydować się na okulary od sprawdzonego producenta, aby mieć pewność ich wysokiej jakości wykonania.

  Warto pamiętać, że w przypadku zakupów internetowych można również skorzystać z procedury zwrotu. Można zatem kupić kilka par okularów oraz przymierzyć je w domu. Nie dotyczy to okularów robionych na zamówienie.

  Podsumowanie

  Okulary do komputera mogą być bardzo pomocne wtedy, gdy przed jego ekranem spędza się bardzo dużo czasu w ciągu dnia. 

  Najlepiej zdecydować się wtedy na okulary wyposażone w filtr światła niebieskiego, czyli Blue Blocker. Ich regularne noszenie pozwoli na ochronę wzroku przed negatywnym działaniem tego światła.