Przejdź do treści
okulary dla graczy do komputera

Jakie okulary do komputera są najlepsze dla graczy

  Zmęczenie oczu często doskwiera graczom, którzy długie godziny spędzają przed ekranami komputerów i telewizorów. Można jednak zabezpieczyć się przed szkodliwymi skutkami wpatrywania się w ekrany – w takim przypadku doskonałym wyborem jest zakupienie specjalnych okularów komputerowych!

  Okulary dla gracza – jakie warto wybrać?

  Ekrany urządzeń elektronicznych emitują sztuczne światło niebieskie. Duże ilości tego światła mogą mieć poważne skutki dla wzroku i powodować jego nadmierne przemęczenie, trudności ze snem i zwiększone ryzyko chorób oczu.

  Najlepszym wyborem są w związku z tym okulary z filtrem światła niebieskiego, który blokuje to światło docierające do oczu i w efekcie zabezpiecza je przed jego negatywnymi skutkami.

  Takie okulary komputerowe przeznaczone są nie tylko dla osób, które pracują przy komputerze, ale również są one znakomitym wyborem dla tych, którzy korzystają z niego w celu rozrywki. Także rekomendowane są dla osób korzystających z konsoli podłączonych do telewizorów.

  Rodzaje okularów komputerowych z filtrem światła niebieskiego

  Okulary komputerowe z filtrem światła niebieskiego dostępne są w dwóch głównych wariantach:

  • Okulary zerówki do komputera – nie mają one żadnej korekcji mocy,
  • Okulary komputerowe korekcyjne – mają korekcję w soczewkach, dlatego przeznaczone są dla osób z wadami wzroku.

  Ponadto okulary te oferowane są w różnych wariantach pod względem stylu oprawek i ich wielkości, dlatego można indywidualnie dobrać je do własnych potrzeb i preferencji.

  Jakie korzyści dają okulary komputerowe dla graczy?

  okulary do komputera dla graczy chłopiec

  Okulary komputerowe dla graczy są bardzo dobrym zakupem z paru powodów. Oto kilka korzyści wynikających z noszenia okularów z filtrem światła niebieskiego podczas grania:

  Zmniejszone zmęczenie oczu

  Wydłużony czas spędzony przed ekranem komputera lub telewizorem może prowadzić do pojawienie się wielu negatywnych skutków, na przykład zmęczenia oczu, bólów głowy i suchości oczu. Okulary komputerowe z filtrem światła niebieskiego pozwalaj zredukować te objawy i podnoszą komfort gry przez długi godziny.

  Większa skuteczność w grach

  Przemęczenie oczu może powodować problemy z widzeniem. Wykorzystując okulary komputerowe z filtrem światła niebieskiego, można poprawić swoją skuteczność w grach, między innymi skuteczność celowania oraz szybkość reagowania.

  Lepszy sen

  Przedłużona ekspozycja na niebieskie światło może zakłócić wydzielanie naturalnego hormonu melatoniny, który nazywany jest także hormonem snu. Odpowiada on za prawidłowy cykl snu i czuwania, dlatego jego braki mogą utrudnić zasypianie w nocy. Okulary komputerowe z filtrem światła niebieskiego zmniejszają ilość niebieskiego światła docierającego do oczu, co może poprawić jakość snu nawet po długiej sesji spędzonej podczas gry na komputerze.

  Ochrona oczu

  Noszenie okularów komputerowych może pomóc chronić oczy przed potencjalnie szkodliwymi skutkami przedłużonego czasu przed ekranem, w tym zespołem suchego oka oraz zwyrodnieniem plamki żółtej.

  Większość graczy to młodzież i dzieci. Zastanawiasz się co dla zdrowia dziecka powoduje długie patrzenie na ekran? Kiedy dziecko potrzebuje okularów do komputera oraz kiedy udać się z dzieckiem do okulisty? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w artykule: Okulary do komputera dla dziecka

  Czym powinny cechować się dobre okulary dla gracza?

  okulary do komputera dla graczy mężczyzna

  Przy wyborze okularów komputerowych dla graczy, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

  Filtr światła niebieskiego

  Najlepiej zdecydować się na kupno okularów komputerowych z soczewkami formowanymi z filtrem światła niebieskiego. Takie soczewki, na przykład wykonane z naturalnej melaniny, która filtruje promieniowanie UV, są znacznie skuteczniejsze od soczewek z powłokami.

  Wielkość soczewek

  Warto zdecydować się na okulary z filtrem światła niebieskiego wyposażone w większe soczewki, dzięki czemu nie będą one powodowały zaburzenia widzenia – nawet podczas korzystania z kilku ekranów jednocześnie.

  Dopasowanie

  Warto zwrócić uwagę na to, czy okulary są dobrze dopasowane, aby były wygodne w noszeniu przez długi czas. Najlepiej, aby były wykonane z lekkiego i elastycznego materiału.

  Ogólnie rzecz biorąc, okulary komputerowe dla graczy mogą być dobrą inwestycją dla tych, którzy spędzają dużo czasu grając lub korzystając z innych ekranów elektronicznych. Mogą pomóc zmniejszyć zmęczenie oczu, poprawić komfort widzenia i chronić oczy przed potencjalnymi długotrwałymi skutkami ekspozycji na niebieskie światło.

  Chroń oczy Przed KOmputerem

  okulary do komputera oprawka brązowa

  Okulary w eleganckiej brązowej oprawce

  okulary do komputera oprawka niebieska

  Okulary w modnej niebieskiej oprawce

  okulary do komputera oprawka czarna

  Okulary w eleganckiej czarnej oprawce

  okulary do komputera oprawka przezroczysta

  Okulary w modnej przezroczystej oprawce