Przejdź do treści
okulary progresywne do komputera

Okulary progresywne do komputera

  Korzystasz z komputera i masz problemy z widzeniem zarówno do bliży, jak i dali? W takim przypadku doskonałym wyborem mogą być okulary progresywne do komputera, które nie tylko korygują wzrok, ale również zabezpieczają go przed szkodliwym wpływem światła niebieskiego emitowanego przez urządzenia elektroniczne!

  Spis treści:

  Czym są okulary progresywne?

  Okulary progresywne, znane również jako okulary wieloogniskowe lub okulary zmiennoogniskowe, to okulary, których soczewki pozwalają na patrzenie zarówno do bliży, jak i do dali.

  Okulary tego typu mają różne wartości korekcji w jednej soczewce, dzięki czemu użytkownik widzi wyraźnie na różne odległości bez konieczności korzystania z dwóch osobnych par okularów.

  Jak działają komputerowe okulary progresywne?

  Takie okulary również mogą być pomocne przy korzystaniu z komputera, gdy wyposażone są one w filtr światła niebieskiego, czyli tak zwany Blue Blocker. Jest to sztuczne światło o niebieskiej barwie, które nadwyręża wzrok, a także wpływa ono na wydzielanie hormonu snu – melatoniny.

  Filtr niebieskiego światła zabezpiecza wzrok przed negatywnym działaniem tego światła, które może powodować:

  • Zmęczenie oczu,
  • Uczucie suchości oczu,
  • Zamazane, niewyraźne widzenie,
  • Bóle głowy,
  • Zaburzenia w rytmie dobowym snu i czuwania.

  Dla kogo polecane są okulary progresywne do komputera?

  Okulary progresywne są przeznaczone głównie dla tych osób, u których rozwinęła się starczowzroczność. Jest to dolegliwość oczu związana z wiekiem, gdy soczewka oka staje się mniej elastyczna, co utrudnia skupienie się na bliskich obiektach. Starczowzroczność jest uznawana za naturalną część starzenia się i zwykle zaczyna pojawiać się około 40 roku życia.

  Ponadto niektóre osoby mogą potrzebować okularów progresywnych, jeśli mają inne problemy ze wzrokiem, takie jak krótkowzroczność lub dalekowzroczność.

  Okulary progresywne wyposażone w filtr światła niebieskiego będą najlepszym wyborem dla tych osób, które mają problemy z widzeniem i pracują przy komputerze lub z innymi urządzeniami wyposażonymi w ekrany emitujące światło niebieskie.