Przejdź do treści
okulary do komputera okrągłe czy kocie oczy

Okulary do komputera – okrągłe czy kocie oczy?

  Okulary komputerowe wyposażone w filtr światła niebieskiego są dostępne w różnych wariantach wzorniczych przeznaczonych zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Kobiety bardzo często decydują się na okulary w dwóch teraz kształtach – z oprawkami okrągłymi oraz kocie oko. Czym różnią się te oprawki i dla kogo będą one najlepszym wyborem?

  Spis treści:

  Okulary komputerowe – oprawki okrągłe czy kocie oko?

  Kształt okularów komputerowych dobiera się indywidualnie i decyzja ta zależy przede wszystkim od kształtu twarzy, stylu i preferencji modowych. 

  Oprawki okrągłe

  okulary do komputera okrągłe

  Okulary z oprawkami okrągłymi oraz oprawki kocie oczy są dzisiaj bardzo popularnym wyborem wśród kobiet i również dostępne są one jako okulary komputerowe, które wyposażone są w filtr światła niebeskiego. Na jaki kształt oprawek warto się zdecydować?

  Okrągłe oprawki to klasyczny styl, który doskonale sprawdza się między innymi w stylizacjach klasycznych, vintage, ale również nowoczesnych. Takie oprawki są popularne wśród kobiet, ale również wybierają je mężczyźni. Mogą uzupełniać podłużny kształt twarzy lub równoważyć ostrą linię szczęki w przypadku twarzy kwadratowej albo prostokątnej. Do wyboru są różne kolory oprawek okrągłych, między innymi są to oprawki złote, srebrne, czarne, brązowe.

  Oprawki kocie oko

  okulary do komputera kocie oczy

  Z drugiej strony oprawki w kształcie kocich oczu mają bardziej kobiecy wygląd, który nadają im zagięte do góry zewnętrzne rogi. Takie oprawki mogą pomóc wydłużyć twarz i natychmiast zwracają one uwagę na oczy. Rekomendowane są przede wszystkim dla osób, które mają twarz kwadratową, prostokątną albo twarz w kształcie serca, ale również sprawdzają się w przypadku twarzy owalnej czy okrągłej.

  Okulary do komputera – na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze?

  Wybierając okulary komputerowe, oprócz kształtu oprawek, należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak jakość soczewek, ochrona przed niebieskim światłem i wielkość oprawy okularowej. 

  Biorąc pod uwagę powyższe kwestie, można wybrać okulary, które będą wyróżniały się efektownym wyglądem, a także będą zapewniały skuteczną ochronę przed negatywnym wpływem światła niebieskiego na wzrok.

  Zobacz więcej cennych informacji w poniższych artykułach